Барселона стигна до минимална победа над Жирона с 1:0 в двубой от 19-ия кръг на испанската Ла Лига, игран на стадион "Мунисипал де Монтивили".

Единственото попадение в срещата бе дело на Педри (61'), който се разписа в своя мач номер 100 с фланелката на каталунците.

Така Бара вече има 47 точки на върха на класирането в първенството и дръпна с 6 на Реал (Мадрид). Жирона се намира на 12-а позиция с 21 пункта.

Роберт Левандовски изтърпя и третия си мач наказание и в негово отсъствие Шави заложи на Ансу Фати. Още в началото Усман Дембеле получи контузия и бе заменен от Педри в средата на първата част.

Барселона традиционно владееше повече топката, но трудно стигаше до опасни ситуации пред вратата на съперника.

В 61-а минута падна единствения гол. Точен бе Педри, който завърши прецизно след асистенция на Жорди Алба.

Шеф на Атлетико (Мадрид): Съдиите непрестанно помагат на Реал