Барселона записа очаквана победа срещу госта си на "Камп Ноу" Валядолид в двубой от 24-ия кръг на испанската Ла Лига.

Двубоят завърши при резултат 1:0. Автор на единствения гол в срещата стана Меси, разписал се от дузпа през първото полувреме. Аржентинският гений получи нова възможност да вкара от бялата точка пет минути преди последния сигнал, но Жорди Масип спаси изстрела му.

Барселона излезе в търсене на задължителна победа, след издънката миналата седмица срещу Атлетик. Авансът на каталунците пред Атлетико (Мадрид) в класирането беше увеличен на седем точки, но пък Реал (Мадрид) също се доближи до шампионите, на база добрите си изяви напоследък.

Снимка 407003

Източник: Twitter

"Блаугранас" не познават вкуса на поражението в 38 от последните си 39 домакински мача в първенството, като в предходните осем мача на стадиона си, преди днешния, реализира задължително поне по две попадения.

Напълно очаквано домакините притежаваха инициативата в мача и диктуваха темпото на игра.

Снимка 407001

В неочакван герой за тима си се превърна Жерар Пике, който на практика изработи попадението на своя отбор, а още в следващата атака изби топката току пред голлинията на своя състав, при скоростна контра на съперника.

Единственият гол в срещата падна в 43-ата минута, като Пике проби през центъра отбраната на Валядолид и бе задържан, след което се свлече в наказателното поле. Нарушение на правилата имаше, но прекомерното "изиграване" на ситуацията подразни футболистите на отбора-гост.

Снимка 407002

Така или иначе дузпата бе факт, а зад топката застана Меси, който нямаше никакви затруднения да прати силно топката в левия ъгъл на вратаря на съперника.

Меси получи нова възможност да вкара дузпа малко преди края на мача. Този път нарушението в наказателното поле бе срещу Коутиньо, който финтира двама бранители на опонента, след което бе повален на земята.

Ернесто Валверде: Пред Барселона стоят много предизвикателства

"Изживяването е уникално"

Меси застана зад кълбото от бялата точка, но този път Жорди Масип спаси изстрела му, както и добавката след това.

Луис Суарес влезе в игра през втората част на мача, но не успя да навакса скоростта в играта, която вече бе набрана от съотборниците му и не блесна със своите изяви.

В самия край на мача той можеше да се разпише, но останал очи в очи с Масип позволи на вратаря на Валядолид да отрази удара му с една ръка.

Снимка 407000

Барселона се намираше в серия от три поредни равенства във всички турнири, но пред собствената си публика тази вечер успя да се завърне на победния път.