Барселона победи Уеска в мач от 27-ия кръг на Ла Лига. Каталунците се наложиха с 4:1 на "Камп Ноу".

По този начин тимът на Роналд Куман се доближи на четири точки от лидера Атлетико (Мадрид). Както е известно, "дюшекчиите" направиха равенство в полседния кръг с Хетафе (0:0).

От своя страна Уеска остава на последното място с 20 точки. Попаденията в днешния мач станаха дело на Меси (13', 90'), Гризман ( 35'), Мир, (45+4') и Мингеса ( 53').

Срещата започна с очакван домакински натиск. В 13-ата минута, Серхио Бускетс намери Лионел Меси, който овладя перфектно топката и шутира от границата на наказателното поле към горния ляв ъгъл за 1:0.

Роналд Куман: Трябва да се видим на четири очи с Лапорта

"Сега не е времето до обсъждам тази тема, защото това са клубни неща"

Три минути по-късно аржентинецът пропусна да удвои след като стреля над горната греда.

В 35-ата минута, Антоан Гризман пое подаване и стреля точно за 2:0.

В добавеното време на полувремето, Уеска получи право да изпълни дузпа след фаул на Тер Щеген. Зад бялата точка застана Мир Висенте, който беше точен, намалявайки резултата. През втората част, каталунците успяха да подпечатат успеха си. В 53-ата минута, Оскар Мингеса скочи, за да засече центриране и с глава направи 3:1.

В края на мача, Роналд Куман реши да даде шанс на някои резерви, които по-рядко получават шанс за изява.

В последната минута на редовното време, Лионел Меси оформи крайния резултат с удар от границите на наказателното поле след подаване на влезлия като резерва Тринкао.