Барселона направи още една шампионска крачка по пътя към спечелването на титлата, след като се наложи като гост над Реал Сосиедад с 2:0.

С тази загуба домакините намалиха до минимум шансовете да запазят мястото си в Примера и през следващия сезон.

През първата част на срещата домакините се бориха с всички средства и не позволиха на Барселона да реализира създадените положения за гол. Така двата тима се оттеглиха на почивка при нулев резултат.

Веднага след подновяването на играта Барселона упражни натиск към вратата на Реал Сосиедад и Андрес Иниеста се възползва от изгодна ситуация и откри резултата в 47-ата минута след пас на Роналдиньо.

Бразилската звезда изведе Иниеста зад гърба на защитниците и за полузащитника не беше проблем да реализира, въпреки че Ето`о се намираше в пасивна засада и домакините претендираха за редовността на гола.

Интригата в двубоя изчезна едва в 88-ата минута, когато камерунският нападател на каталунците Самуел Ето` о вкара попадението на спокойствието.

Със спечелените три точки Барселона остава на върха в подреждането и върви уверено към спечелване на титлата.

Валенсия надделя над Депортиво с 2:1 като гост в късния мач в първенството в Примера.
Головата серия откри Уго Виана в 39-ата минута на срещата, но домакините се добраха до изравнително попадение през втората част.

Таборда вкара в 69-ата минута на двубоя и изравни, но само пет по-късно Силва вкара победния гол за "прилепите".