Барселона намери място сред четвъртфиналистите за Купата на Краля. Каталунците изхвърлиха от надпреварата четвъртия в Сегунда Дивисион - Райо Валекано след победа като гост с 2:1. Грандът подходи сериозно към срещата на "Вайекас", но въпреки това отново премина през драматични мигове.

Те бяха породени най-вече от факта, че "блаугранас" трябваше да осъществяват пълен обрат, за да отстранят "печеличките".

Севиля победи Валенсия с 3:0 в турнира за Купата на Краля

Севиля мина без напрежение през Валенсия за Купата на Краля

3:0 за селекцията на Хулен Лопетеги

Всичко за Барса се обърка в 63-ата минута, когато Фран Гарсия откри за Райо. Домакините организираха бърза контраатака, която завърши със спасяване на Нето. За ужас на бразилския страж обаче, отбитата от него топка бе довкарана в мрежата от крилото с №33.

Снимка 515909

Източник: EPA/БГНЕС

Негативният резултат принуди наставника Роналд Куман да пусне в игра Жорди Алба, Усман Дембеле и Педри, което даде ефект след само 120 секунди. Антоан Гризман беше изведен зад гърба на мадридската отбрана, след което пусна към непокрития Меси, реализирал с лекота на празна врата.

Десет минути преди края на редовното време, Френки Де Йонг отново се превърна в герой за Барса. Френският халф отбеляза скъпоценното попадение, което класира каталунците за следващия етап на турнира. Жорди Алба заходи чудесно от фланга, а получавайки кълбото веднага го продължи към "лалето", който подобно на Mеси вкара в непокрития от Димитриевски ъгъл.

Бетис изхвърли Реал (Сосиедад) от Купата на краля

"Зелено-белите" победиха у дома с 3:1

До края Райо Валекано натисна именития си съперник, но Барса беше отборът, добрал се до най-чистото голово положение чрез Меси. Лео обаче шутира в близост до дясната греда.

РАЙО ВАЛЕКАНО - БАРСЕЛОНА 1:2

1:0 Гарсия (63"), 1:1 Меси (70"), 1:2 Де Йонг (80")