Отборът на Барселона очаквано продължи напред в турнира за Купата на Краля. Каталунците спечелиха реванша си срещу Леванте с 3:0, като по този начин тотално заличиха загубата си от същия клуб в първия осминафинал с 1:2. Страхотен мач за "блаугранас" изигра френската звезда Усман Дембеле, блеснал с две попадения. Както винаги на ниво беше и Лео Меси, който се разписа веднъж и раздаде две асистенции.

Триумфът на "лос кулес" можеше да бъде и далеч по-убедителен, но страхотна вечер имаше вратарят на гостите Айтор Фернандес.

Барселона - Леванте 3:0 (Развой на срещата по минути)

Нищо сензационно в каталунската столица

В лагера на Барса все още не трябва да се радват на класирането си в четвъртфиналната фаза. Днес медиите в Испания разкриха, че клубът може автоматично да бъде изхвърлен от надпреварата за националното отличие, тъй като в първия си мач с Леванте са използвали неправомерно младия бранител Чуми. Този спортен казус трябва да бъде решен в най-близки срокове.

Снимка 401004

С оглед резултата от първия мач, Барселона не изгуби време и моментално се впусна в атака. Първата добра възможност за "блаугранас" се откри в 5-ата минута, когато атака през центъра стигна до Коутиньо. Изстрелът му носеше голова опасност, но за жалост на домакините, срещна гърба на футболист от съперниковата отбрана. Не след дълго аржентинската звезда Лео Меси се пробва за сефте да опъне валенсианската мрежа. Латиноамериканецът изпълни своя специалитет - пряк свободен удар, който беше отразен с изключителна намеса от стража Фернандес.

Изхвърлят Барселона от турнира за Купата на Краля заради нередовен футболист?

Голям проблем за каталунците

Публиката на "Камп Ноу" не можа да повярва на случилото се в 24-ата минута, когато лидерът на тима Лео Меси беше сломен от нова фантастична изява на Фернандес. Аржентинецът се озова зад гърба на отбраната и отправи диагонален шут, който някак си беше отразен от вратаря на Леванте. За изявите си той получи похвала от самия капитан на Барса.

Снимка 401011

Периодът на каталунски натиск сякаш нямаше край. Ново изпитание пред хората на Пако Лопес имаше в 27-ата минута, когато Артуро Видал се вклини между двама бранители на Леванте, но насочването му с глава премина малко над горната греда.

Логичното в този реванш се случи след точно 30 минути футбол. Лео Меси демонстрира настоятелност и открадна топката от опитващите си да комбинират двама защитници на Леванте. Вече отнел я, магьосникът с №10 веднага продължи за Усман Дембеле, който не се поколеба да шутира в мрежата. Допълнителна коварност на неговия изстрел придаде и лекият рикошет, който се получи в крака на пусналия се на отчаян шпагат Постиго.

И докато футболистите на Леванте се настройваха към новата си роля в мача, изоставането им вече се покачи до две попадения. Меси пак влезе в ролята на асистент, извеждайки Дембеле сам срещу вратаря. Французинът финтира Фернандес, след което макар и нескопосано, набързо вкара своя втори гол в срещата.

Снимка 401009

Класиката на "Камп Ноу" беше на удар разстояние в 38-ата. Нелсон Семедо демонстрира, че също има добър поглед за извеждащите пасове, пращайки Лионел Меси сам срещу Айтор Фернандес. Стражът на Леванте не изгуби самообладание и направи отлично спасяване срещу звездата.

Усман Дембеле се размина с хеттрик малко преди паузата. Крилото пак се оказа неуловим за отбраната на Леванте, ала сам срещу валенсианския страж подходи несериозно и техничното му копване излезе в аут. Леванте имаше луд късмет и малко по-късно, когато Айтор Фернандес направи поредица от спасявания, оставили пак с пръст в уста барселонските звезди. Този път пропуските бяха дело на Коутиньо и Меси.

Снимка 401006

Селекцията на Ернесто Валверде стартира обещаващо и втората част. "Лос кулес" стигнаха до трети гол и в 50-ата минута, ала радостта на Филипе Коутиньо бе кратка. Оказа се, че бразилският национал е бил в положение на засада.

Беше време в срещата да се разпише и Лео Меси! Това се случи в 53-ата, когато Нелсон Семедо видя включването от дълбочина на маестрото. Капитанът на Барса влезе на скорост и само чукна встрани от обсега на Айтор Фернандес за 3:0!

Снимка 401012

В оставащите мигове Барса видимо свали темпото. Това обаче не попречи да има още няколко интересни мига в полето на Леванте. С пропуски обаче се отличиха Дембеле и появилият се към 65-ата минута Луис Суарес.

Снимка 401013

Леванте пък демонстрира признаци на живот едва към края на мача, ала изстрели на Боатенг и Барди така и не бяха сериозно изпитание за Силесен. В даденото от съдията продължение пък Боатенг удари гредата.

Гафът на Барса може би ще бъде подминат, Реал (Мадрид) сътвори същата грешка в началото на месеца

Лукас Васкес игра срещу Леганес за Купата, след като три дни по-рано беше изгонен за първенство при визитата на Реал Сосиедад

След три дни на Барселона предстои ново домакинство, този път в мач от Примера. Съперник на каталунците ще бъде Леганес. Леванте пък приема у дома коравия тим на Валядолид.