Барселона спечели шампионската титла на Испания. Каталунците надиграха Леванте в двубой от 35-ия кръг на Ла Лига и грабнаха златните медали в шампионата.

"Блаугранас" постигнаха това като по сценарий - на собствения си "Камп Ноу", претъпкан до краен предел.

Снимка 420574

Източник: Twitter

Барса спечели с минималното 1:0, с попадение на своя лидер Лионел Меси. Аржентинският гений влезе на терена през второто полувреме и незабавно остави отпечатъка си върху двубоя, а с това и върху поредния успешен сезон за него и за клуба му.

Снимка 420576

Шампионите подпечатаха осмата си титла за последните 11 сезона, след като преследвачът в класирането Атлетико (Мадрид) победи Валядолид, но преднината на шампионите е 9 точки, 3 кръга преди края на сезона.

Агентът на Малком отрече за преговори с Милан и Интер

Вижте подробности

За последно петкратният европейски клубен шампион спечели титлата след мач пред своите фенове преди девет години. Тогава при успеха с 4:0 над Валядолид звездата Лео Меси отбеляза две попадения, а Барса на Пеп Гуардиола завърши сезона с 99 точки.

"Блаугранас" спечелиха десет от последните си единадесет мача на свой терен и определено се възползваха от мощната подкрепа, която получиха от трибуните тази вечер.

Валверде: Атлетико (Мадрид) продължава да ни държи под напрежение

"Дано срещу Леванте да се получи един празник"

След редица пропуски през първото полувреме, основно на Дембеле, Суарес и най-вече на Коутиньо, Валверде реши, че няма смисъл да пази на скамейката очевидното решение на проблемите си тази вечер.

Специалистът гласува доверие на Меси през второто полувреме. Лионел се появи на терена на мястото на Коутиньо, нацелил горната греда в края на първата част.

Снимка 420567

В 62-ата минута, след продължителна атака на каталунците, топката достигна до аржентинския лидер на домакините.

Той я спря, сякаш по команда, след което с прецизен удар я прати в мрежата за оказалото се и крайно 1:0.

До последния сигнал играта загрубя, като футболисти и на двата тима бяха официално предупредени. Леванте дори стигна до изстрел в гредата, но не и до изравняване.

Снимка 420571

Нова промяна в резултата нямаше, което означаваше, че Барселона печели титлата на Испания и за пореден път триумфира в Ла Лига.

Тазвечершните съперници са се изправяли общо 27 пъти помежду си, като каталунците имат 21 победи, включително девет в последните 12 двубоя.

Последните 14 мача във всички турнири на "Камп Ноу" пък завършиха неизменно с победи за домакините, които не са губили в последните 23 кръга (18 победи).