Отборът на Барселона записа победа с 3:1 над Леганес в тазвечершния мач от 20-ия кръг в испанската Ла Лига.

Резултатът бе открит от каталунците в 32-ата минута, когато Жорди Алба изведе Усман Дембеле на добра позиция за стрелба. Той отправи брилянтен удар от движение и заби топката в долния десет ъгъл, след като тя се отби и в гредата - 1:0.

Снимка 401451

Източник: БГНЕС

Гостите обаче успяха да изравнят в 57-ата минута, след като Ен Несири изведе с хубав пас Мартин Брайтвайте, а той само трябваше да плъзне кълбото в опразнената врата за 1:1.

В 71-ата минута, Луис Суарес отново изведе каталунците напред, а в добавеното време, Лионел Меси оформи крайното 3:1.

Снимка 401452

След тази победа, Барселона вече има 46 точки на върха в Примера дивисион, докато Леганес е 16-ти с 22.