Барселона очаквано не срещна сериозни затруднения в реванша си срещу Културал Леонеса oт 2-ия кръг на турнира за Купата на краля.

Двубоят между двата състава на стадион "Камп Ноу" завърши при категоричното 4:1 за каталунците.

На два пъти точен в тяхна полза беше Денис Суарес, а по още едно попадение добавиха Мунир и Малком.

Снимка 370794

Нямаше никакво съмнение кой бе големият фаворит, а съответно и по-добрият тим в този мач. Противникът на "блаугранас" се състезава в Сегунда Б и на всичкото отгоре се намира в доста лоша форма, като няма записана победа в последните си вече шест мача - две загуби и четири ремита.

Ернесто Валверде даде шанс на титулярите да си починат, с оглед на съперника днес, а съществена част от резервите на Барса получиха шанс за изява.

Валверде за срещата с Леонеса: Това е мач от сериозно значение за нашия съперник

"Не мога да кажа отсега дали ще направя промени в състава си"

Младоците Чуми и Хуан Миранда намериха място в единайсетте на отбора за днешния сблъсък, като и двамата останаха на терена за пълните 90 минути на сблъсъка.

Двата тима се бяха срещали и преди в турнира - през 2009 година, когато Барса спечели двата мача за Купата на краля с общ резултат от 7:0. Този път общата равносметка е 5:1 за каталунците, които победиха с минималното 1:0 в предишния мач.

В лидер за тима на Валверде отново се превърна един от малкото титуляри в постройката на тима Иван Ракитич. Той се отчете с цели три асистенции, като именно след негов голов пас Мунир откри резултата след 18 минути игра.

Снимка 393595

Източник: Twitter

Осем минути по-късно Денис Суарес вкара първия си гол в мача, отново след решително подаване на хърватския национал.

Още преди почивката Ракитич вече бе записал срещу името си асистенция номер три, като се отчете с пас към Малком за 3:0 след 43 минути игра.

Хосеп Сене върна един гол за Леонеса през вторите 45 минути, но двадесет минути преди края, с втория си гол за вечерта, Денис Суарес оформи крайното 4:1.

Така Барселона продължава уверено напред в една от любимите си надпревари.