Барселона записа трудна, но сладка победа в мач от 22-ия кръг на Ла Лига. Каталунците се наложиха с 3:2 над Бетис като гост след като реализираха пълен обрат.

Супер звездата Лионел Меси бе оставен сред резервите и се появи в 57-ата минута. Самo три минути по-късно той успя да вкара гол, изравнявайки за 1:1.

Другите попадения в мача бяха дело на Игласиас (38), Руис, който си вкара автогол, а след това и в правилната врата за 2:2, а победата за Барса бе донесена от попадение на португалеца Тринкао.

Снимка 517505

След този мач, каталунците са на 2-ото място с 43 точки, докато Бетис са 7-ми с 30 пункта.

Срещата започна сравнително равностойно. В 26-ата минута, Хуанми изпусна добър шанс след като засече центриране от крилото, но сътвори удар с глава, който премина доста далеч от целта.

В 38-ата минута, домакините удариха. Емерсон прати фантастична извеждащ пас към Борха Иглесиас, който реагира бързо, за да стигне пред вратата, и стреля отблизо по трева покрай вратаря за 1:0.

Лионел Меси изпревари Кристиано Роналдо в престижна анкета

Меси изпревари Роналдо в престижна анкета

Организаторите обаче не разкриват кой колко точки е събрал

Второто полувреме предложи истинска интрига. Хуанми получи хубав пас, но завършекът му от малкото наказателно поле беше катастрофален, след като не уцели добре топката и я направи лесна за улавяне от страна на Марк-Андре тер Щеген.

В 57-ата минута супер звездата Лионел Меси се появи в игра. Само три минути по-късно той успя да вкара. Аржентинецът овладя по елегентен начин добро подаване от страна на Осман Дембеле, вдигна поглед и закова неспасяемо топката в десния ъгъл с удар от ръба на наказателното поле за 1:1.

Нето гледа към изхода на "Камп Ноу"

Тимът иска за него 15 млн евро

В 68-ата минута правещият до този момент добър мач, Виктор Руис успя да си вкара нелеп автогол, правейки резултата 1:2.

Седем минути по-късно Руис успя да се реваншира след като скочи високо, за да засече центриране в малкото наказателното поле, пратено от Набил Фекир от корнера. Последва удар с глава в средата на целта, направил резултата 2:2.

Три минути преди редовното време, влезлият като резерва Тринкао засече отбита топка на ръба на наказателното поле и остави на място вратаря с красивия си удар, който попадна в горния ляв ъгъл за 2:3.