Отборът на Барселона записа драматична победа над Атлетико (Мадрид) с 2:0 в голямото дерби от 31-ия кръг в Примера дивисион. Точни за успеха бяха Луис Суарес и Лионел Меси.

Срещата бе белязана и от друго любопитно събитие, след като още през първото полувреме, Диего Коща получи директен червен картон заради реплика към главния рефер.

Барселона - Атлетико (Мадрид), 2:0 (Развой на срещата по минути)

Два бързи гола донесоха победата на каталунците

Доста равностойно първо полувреме изиграха двата отбора. В третата минута, Хосе Хименес успя да си освободи пространство пред наказателното поле, бързо погледна към вратата и шутира, но изпрати топката над напречната греда. Малко след това, Филипе Луиш комбинира с Диего Коща, който бе позициониран около точката за дузпа, но след удара на испанеца топката профуча над вратата.

Пет минути по-късно, Жорди Алба достигна до дълго подаване в пеналта и директно стреля към вратата, топката прелетя покрай Ян Облак, но разтресе левия стълб. Луис Суарес също имаше страхотен шанс, след като беше изпуснат от отбраната на "дюшекчиите" и успя да шутира към целта, но топката не попадна в очертанията на вратата.

Снимка 416661

Източник: БГНЕС

В 21-ата минута, бърза контраатака на мадридчани доведе до завършек от Антоан Гризман, но той не успя да затрудни Тер Щеген и вратарят спаси. Две минути след това, Лионел Меси изпрати топката над напречната греда след изпълнение на пряк свободен удар. В 28-ата, Филипе Коутиньо влетя на скорост в наказателното поле, успя да достигне до паса, насочен към него, и опита да изненада с удар по трева Ян Облак. Вратарят обаче внимаваше и реагира мигновено.

60 секунди по-късно, Диего Коща напомни за себе си, след като получи директен червен картон заради реплики към главния рефер, който бе безкомпромисен в решението си. До края на първото полувреме, не се стигна до по-сериозна опасност пред една от двете врати и двата отбора се оттеглиха на почивка при нулев резултат.

Снимка 416666

В 63-ата минута, Луис Суарес се озова сам срещу Ян Облак след хубаво извеждащо подаване и веднага шутира по трева, но вратарят за пореден път блесна с изявата си и не позволи топката да порази мрежата му. Само 60 секунди по-късно, стражът отново бе главен герой. След невероятна солова акция, Лионел Меси нанесе мощен удар от границата на наказателното поле, но и този опит на каталунците не премина през словенеца.

Малко след това, Тер Щеген също демонстрира класата си. Антоан Гризман изпълни пряк свободен удар, като реши директно да обстрелва вратата на домакините, но бързо бе отказан от стража им.

Снимка 416665

Любопитен кадър пък заснеха фотографите на "Камп Ноу", които хванаха мениджъра на Манчестър Юнайтед Оле Гунар Солскяер, който изглежда проучва Барселона преди сблъсъка в Шампионска лига през следващата седмица.

В 70-ата минута, Ян Облад направи поредно спасяване. Малком достигна до отбита топка, овладя и с надежда шутира, но стражът отново бе заключил вратата си. Пет минути по-късно, Родриго засече центриране с глава, но не успя да насочи кълбото по най-добрия начин и то премина над напречната греда.

Каталунците все пак достигнаха до така търсенето попадение в 85-ата минута, когато Луис Суарес се разписа. Негов удар от далечно разстояние изпрати топката в долния десен ъгъл, тя рикошира в гредата и влетя в мрежата за 1:0. Само 120 секунди по-късно, резултатът вече бе 2:0, а попадението дело на Лионел Меси

След тази победа, Барселона събра актив от 73 точки на върха в Ла Лига, докато Атлетико (Мадрид) е на втората позиция с 62.