Барселона спечели титлата в Испания за втори пореден път. Това стана факт след разгром с 4:0 над Валядолид. Големият противник на каталунците Реал пък се провали при гостуването си на Малага и завърши наравно 1:1.

Барса откри резултата в 27-ата минута. Педро проби почти до аутлинията и центрира остро в наказателното поле, където Луис Прието протегна крак и насочи топката в собствената си врата.

Само 4 мин. по-късно резултатът стана 2:0. Меси изведе чодесно Педро сам срещу вратаря на Валядолид и младокът не сбърка.

Домакините подпечатаха победата си след час игра. Яя Туре напредно по десния фланг и центрира ниска в пеналта, където Меси нямаше как да сбърка то няколко метра.

Отново аржентинецът оформи крайното 4:0 след страхотен рейд през защитата на Валядолид. Фиестата на "Камп Ноу" вече можеше да започне.

Междувременно Реал стига само до реми 1:1 със закъсалия Малага и завърши на 3 точки зад Барса. Домакините откриха още в 9-ата минута чрез Дуда. Крилото получи страхотен пас с пета от Фелипе Кайседо и матира Касияс. Реал изравни малко след почивката с гол на Рафаел ван дер Ваарт. Играчите на столичани явно знаеха, че Барса води убедително на Валядолид и не се напъваха особено до края на срещата.

С Примера дивисион се сбогуваха Херес, Валядолид и Тенерифе. Със спечелената точка срещу Реал, Малага оцеля и ще играе в елита и догодина.