С гол на Роналдиньо в осмата минута Барселона победи с 1:0 гостуващия Кадис и вече докосва титлата в Испания.

Барса може да стане шампион още в неделя, ако Валенсия не успее да победи Алавес. В момента тимът на Франк Рийкард има 11 точки 4 кръга преди края на първенството на Примера дивисион.

Бразилският магьосник Роналдиньо вкара 16-ото си попадение за сезона, след като засече центриране на сънародника си Белети в наказателното поле.

През второто полувреме Самуел Ето'О изпусна дузпа за домакините. Камеурунският нападател видя своя удар спасен от вратаря на Кадис Оскар Лимиа.

Малко след гола за Барса гоститу също вкараха чрез Сесми, но попадението за предпоследния в класирането бе отменено заради доста спорна засада.

Стадион "Ноу Камп" се изправи на крака в 80-ата минута, когато като резерва за Барселона се появи Шави, който не бе играл в последните 5 месеца заради травма. Испанският халф ще бъде на линия за финала на Шампионската лига срещу Арсенал и за Световното първенство.