Барселона направи решителна крачка към сребърните медали в испанската Ла Лига. След грешките на Севиля и Атлетико (Мадрид), "блаугранас" се настаниха на втората позиция с 64 точки, побеждавайки Майорка с 2:0. За разлика от последните си два мача на "Камп Ноу", тази вече селекцията на Шави демонстрира максимална концентрация.

Реал (Мадрид) е шампион на Испания!

След победа с 4:0 над Еспаньол

Барса мислеше, че води в резултата още в 22-ата минута, когато Роналд Араухо отбеляза с глава, но се оказа, че е бил в положение на засада. 180-секунди по-късно нещата дойдоха на мястото си след редовно попадение на Мемфис Депай. Жорди Алба осигури перфектен извеждащ пас за нидерландеца, който с мощен шут не остави шанс на Серхио Рико.

В 28-ата минута се наложи осъществяването на принудителна смяна, като Жерард Пике напусна за сметка на Ерик Гарсия.

Снимка 572528

Източник: EPA/БГНЕС

Резултатът бе удвоен в 54-ата. Серхио Бускетс върна напрежението след лошо изчистена топка и реализира с хубав удар от границата на наказателното поле.

Интригата тотално можеше да приключи с идването на 73-ата, след като се разписа Феран Торес. ВАР обаче се намеси и отсъди засада.

Барса спасява Манчестър Юнайтед от  Хари Магуайър?

Барса спасява Манчестър Юнайтед от Хари Магуайър?

Взимат го в сделката?

Последните 11 минути в каталунската столица се оказаха доста интригуващи. Най-вече заради попадението на гостите в 79-ата. Майорка стигна до гол на Райльо. Салва Севиля центрира от фаул, а капитанът на островитяните засече с летящ плонж в мрежата на Тер Стеген.

Въпреки завърналите се кошмари от предишни мачове, този път Барса стигна до победата, която до голяма степен им гарантира участие в Шампионската лига през следващия сезон.