Барселона отново разочарова феновете си, след като изпусна аванс от 3:0 срещу Селта Виго, за да може двата тима да завършат при резултат 3:3 в двубой от 13-тия кръг на испанската Ла Лига.

Ансу Фати (5') беше точен за гостите още в началото на мача на стадион "Мунисипал де Балайдос", а Серхио Бускетс (18') удвои малко след това. Мемфис Депай (34') пък направи резултата класически.

През втората част обаче домакине отвърнаха на удара. Първо Яго Аспас (52'), а Нолито (74') направи последните 16 минути на мача много интересни. В крайна сметка Аспас (90+6') отново прониза вратата в последните секунди на срещата. Любопитното е, че съдиите не признаха два гола на домакините и подминаха спорна ситуация за дузпа в полза на Селта.

Каталунците пък понесоха още един сериозен удар, тъй като цели трима техни футболисти напуснаха с травми, като единият от тях е Ансу Фати, а другите са Ерик Гарсия и Нико Гонсалес.

В друг мач от първенството Еспаньол победи Гранада с 2:0 с голове на Педроса и Де Томас през първата част на мача.

Шави: Нямам думи да опиша емоциите, които изпитвам