Отборът на Селта отново се оказа препъни камък за шампионските амбиции на Барселона. Този следобед "блаугранас" допуснаха грешка у дома, след като завършиха 2:2 с атрактивния галисийски тим. И двата тима заложиха на открит и нападателен футбол, който предложи едно истинско зрелище на "Камп Ноу".

Първият удар в срещата нанесоха гостите, които поведоха в 20-ата минута чрез попадение на добре познатия Яго Аспас. Въпреки случилото се, звездите на Барса демонстрираха своята класа и стигнаха до пълен обрат след голове на Меси и Суарес.

Барселона - Селта 2:2 (Развой на срещата по минути)

Изненада на "Камп Ноу"

Селта обаче не се предаде и напълно заслужено изкова точката си 20 минути преди края, когато Макси Лопес се разписа след чудесна асистенция на Яго Аспас.

Грешката на Барселона е отлична новина за преследвачите от Валенсия, които при успех днес ще се доближат на само две точки от каталунците.

Луис Суарес демонстрира чепатия си характер малко след първия съдийски сигнал. Звездата на Барселона изрита подло централния бранител на Селта - Серхи Гомес и при падането си, защитникът извади своето рамо. Случилото се с Гомес принуди наставника на гостите Хуан Карлос Унсуе да предприеме принудителна смяна. Така на терена се появи Густаво Кабрал.

Снимка 326943

Лионел Меси напомни за своята извънземна класа в 5-ата минута, създавайки и първото голово положение в мача. Маестрото тръгна с топка в крака от центъра, след което я промуши хитро между краката на Фонтас и се понесе към вратата на Бланко. Финалният изстрел на аржентинеца обаче беше блокиран и всичко приключи с ъглов удар.

Гостите от Виго обаче изобщо не идваха като обречени на "Камп Ноу". В 12-ата минута Даниел Вас напредна по крилото, след което отправи остро центриране за Яго Аспас. Тер Щеген действа хладнокръвно съумя да пресече това може би голов подаване. Като цяло Селта сюрпризираше Барселона с дълго владение на топката и много бърз преход от защита в атака.

Голямата изненада в сърцето на Каталуния настъпи в 20-ата минута. Отбраната на Барселона се изнесе прекалено бавно в стремежа си да остави Яго Аспас в положение на засада и това позволи на гостите да получат фантастичен шанс за попадение. Звездата на Селта моментално комбинира с Макси Гомес, който от няколко метра направи по-трудното и стреля право в протегналия своя крак Тер Щеген. За радост на галисийци обаче, отбитата топка попадна в създателя на цялата тази опасност Аспас, който от непосредствена близост все пак направи 0:1.

Случилото се изобщо не притесни "блаугранас", които още в ответната атака изравниха резултата. Паулиньо продължи отличното си партньорство с Лео Меси, пускайки хитро в коридор за звездата с №10, който елегантно преодоля Бланко за 1:1. По този начин "Ла Пулга" сложи край на головата си суша, която го бе налегнала малко повече от месец.

Снимка 326942

В 26-ата минута Барселона отново пострада от съдийска тесла. Луис Суарес отбеляза за 2:1, но попадението му беше отменено поради засада. На повторението обаче ясно си пролича, че бранител на Селта покрива уругваеца и така каталунците трябваше да преглътнат поредната реферска издънка в техен ущърб.

Момчетата на Ернесто Валверде бяха близо до пълния обрат след точно половин час футбол. Меси и Суарес създадоха сериозна паника в полето на Селта. Уругваецът опита пас към Паулиньо, което обаче така и не се осъществи. От случилото се възползва Лео Меси, отправил удар с глава, намерил може би ръката на Кабрал. Лидерът на Барса обаче не изчака съдийски сигнал и продължи игра. В крайна сметка последвалият му изстрел от малък ъгъл намери страничната греда.

Стражът на Селта - Рубен Бланко трябваше да се намесва решително в 36-ата минута, след като отблизо спаси добре пласиран изстрел с глава на Паулиньо, заел за миг позицията на централен нападател.

Последната дума за това полувреме имаха гостите от Селта. Пионе Систо уважи включването от другия фланг на Даниел Вас. Миг по-късно датчанинът вече беше близо до лявата греда на Тер Щеген, но ударът му без подготовка излезе високо в аут.

Второто полувреме стартира с отлична възможност за Барселона. Халфът Паулиньо изненада с индивидуален рейд, който първо елиминира Кабрал, а след това и съпротивата на стража Бланко. Бразилският национал обаче си затвори ъгъла за стрелба и поради този факт прати топката от външната част на мрежата.

Логичното на "Камп Ноу" се случи в 62-ата минута, когато пълнят обрат беше факт. При това по какъв начин. Триходова комбинация между Меси, Алба и Суарес матира клетата галисийска отбрана, която така и не прочете серията от бързи подавания между звездите. В крайна сметка попадението беше дело на Суарес разписал се безмилостно от няколко метра!

Малко след втория си гол, играчите на Барса можеха да решат всичко и с трети такъв. Малко очаквано, Лео Меси засече с глава чудесно центриране на съотборник, но Бланко се протегна максимално и спаси впечатляващо.

Снимка 326947

Източник: LFP

Наглед напълно неочаквано, Селта успя да се върне в мача, при това повече от бързо. Самуел Умтити се контузи във възможно най-неподходящия момент и допусна Яго Аспас да се устреми сам към каталунската врата. Опитният нападател изчака точния момент и подаде към непокрития Макси Лопес, който този път не сгреши и възстанови паритета.

Барселона удари втората си греда в мача четвърт час преди края. Лионел Меси видя пролука в защитата на Селта и изведе Жерар Пике сам срещу Бланко. По подобие на Паулиньо в 52-ата минута обаче, бранителят излъга вратаря, но затвори ъгъла си за стрелба и намери само страничната греда.

Никой не можеше да повярва на случилото се в 85-ата минута, когато най-добрият футболист в света Лионел Меси сътвори грандиозен пропуск. Удар на Денис Суарес срещна тялото на съперников играч, но аржентинската звезда, от непосредствена близост, можеше да вкара с глава. Изстрелът му обаче незнайно как премина на сантиметри от очертанията на вратата.

Селта също не се отказваше от трите точки днес. Поредната контра на галисийци можеше да има и фатален изход за Барса, след като Систо се озова сам срещу Тер Щеген. Германският страж обаче добре предвиди ситуацията и направи важно спасяване.

Снимка 326945

До края удар на резервата Пако Алкасер не донесе така жадуваната победна радост по трибуните.

В следващия кръг на Барселона предстои трудно гостуване на Виляреал, докато Селта гостува на втория във временното класиране Валенсия.