Барселона разгроми Депортиво Алавес в двубой от последния 38-и кръг на испанската Ла Лига.

Битката на стадион "Мендисороса" приключи при успех с 5:0 за каталунците.

Точни в полза на победителите бяха Ансу Фати, Лионел Меси (на два пъти), Луис Суарес и влезлият като резерва през второто полувреме Нелсон Семедо.

Домакините са 15-и с актив от 39 точки, които са достатъчни за оставането в испанския елит. "Бяло-сините" инкасираха 5 поражения в последните 7 шампионатни мача, като в 4 от тях допуснаха минимум по 2 гола във вратата си. Днес те инкасираха цели 5 гола, въпреки че започнаха срещата със самочувствие в защита.

Христо Стоичков с яростна атака по ръководството на Барселона

" Изгонихте Валверде, за да вземете посредствен треньор, какъвто е и неговият асистент"

През първата част Барселона на практика реши всичко в мача, отбелязвайки 3 гола и добавяйки към тях също толкова удари в гредите зад вратаря на домакините.

Превъзходството на каталунците бе безспорно, като Рики Пуч даде ход на атаките на тима с мощен изстрел в напречната греда след удар от границата на наказателното поле.

Последва шут в горната греда и за Видал, както и такъв на Меси, отбил се в десния дирек зад стража на съперника.

Барселона има нов фаворит за треньорския пост

Патрик Клуйверт може да поеме "каталунците"

В 24-ата минута грешка нямаше, като Меси копна технично за Фати, който с прецизен удар от въздуха вкара за 0:1.

Снимка 488697

Източник: Twitter

Десет минути по-късно и самият Меси ознаменува отличното си представяне с гол номер 24 за сезона, а нови десет след това Луис Суарес също се разписа, като за него попадението бе 16-ото за кампанията, въпреки че имаше продължителна контузия.

4:0 направи влезлият като резерва Семедо, вкарал топката в мрежата с мощен диагонален изстрел в 57-ата минута на мача. Семедо замени принудително Лангле, като това е поредната неприятна новина за Кике Сетиен, свързана с травми или наказания в състава му.

Снимка 469533

В 75-ата минута Меси вкара второ попадение и даде сериозна заявка за трофея "Пичичи", освен ако Карим Бензема не избухне с 5 попадения в последния мач на Реал (Мадрид) за кампанията.

Така или иначе Барселона завършва с цели 86 вкарани гола и 82 пункта на сметката си, като е най-резултатният тим в шампионата.

Алавес остава под номер 15 в таблицата с крайното класиране.