Барселона постигна важна победа с 2:1 над Алавес в среща от 13-тия кръг на Ла Лига. Каталунците стигнаха до успеха след обрат. Саму откри резултата за гостите още в 18-ата секунда на двубоя, но след това на сцената излезе Роберт Левандовски, който първо изравни в 53-тата минута, след което вкара и втори гол за  от дузпа в 78-ата минута. Така полякът спря головата си суша, след като не се беше разписвал в последните шест мача на каталунците.

"Блаугранас" направиха много слаба първа част, като можеха да губят и с повече, но все пак стигнаха до успеха. По този начин те се реваншираха на феновете си след неубедителните си игри напоследък и запазиха дистанцията на върха в Ла Лига от Жирона и Реал (Мадрид). Алавес пък определено може да съжалява, след като направи много силно първо полувреме, но и доста пропуски, които в крайна сметка лишиха тима поне от точка. За момента Баските остават на 14-о място, като имат едва една победа в Ла Лига в последните си девет двубоя.