Барселона не допусна изненада при домакинството си на Реал Сосиедад 22-ия кръг на Примера дивисион и победи "само" с 2:1. Тейо и Меси бяха точни за каталунците, докато Вела се разписа за гостите.

Двубоят на "Камп Ноу" започна страхотно, защото още в петата минута двата отбора си размениха по едно сериозно голово положение. Първо Меси сам срещу вратаря пропусна, а след това и Антоан Гризман направи същото. Четири по-късно резултатът беше открит. 20-годишният Кристиан Тейо бе изведен от Меси и с техничен шут по земя отбеляза първия си гол в Примера дивисион.

До почивката каталунците доминираха, създаваха положения. Гол обаче така и не падаше. Интересното беше, че гостите се опитваха да играят футбол и да стигнат до попадение. Умело успяваха и да се бранят.

След паузата първото сериозно положение беше в полза на Реал Сосиедад. Гризман се пребори с Масчерано и сам срещу Валдес отново пропусна да се разпише. Последваха удар на Тейо, както и две отлични възможности пред Меси. В 69-ата дори и гредата помогна на гостите. Куенка шутира отдясно по диагонала, но нацели напречния стълб. При добавката Тейо вкара, но топката се отби в тялото на негов съотборник, който беше в положение на засада.

Натискът в крайна сметка доведе до така желания втори гол. В 72-ата Меси бе изведен зад защитата и удвои. Веднага след изпълнението на центъра странните действия на защитата на Барса бяха наказани от влезлия като резерва Карлос Вела. Мексиканецът се оказа сам срещу Валдес и под плонжа му намали - 1:2. След това пък Тиаго от чиста позиция направи поредния пропуск на сметката на домакините. Меси също се отчете.

В 83-ата на носилка беше изнесен влезлият малко преди това Серхи Бускетс. Халфът получи удар с бутоните в дясното коляно при шпагат, което наложи на мястото му да се появи Пике. Част от играчите на Барса дори отметнаха поглед в самата ситуация. тепърва ще става ясно какъв и от каква степен е проблемът.

С победата си тази вечер каталунците запазиха на 7 точки разликата с Реал (М), който има 55. Соседад пък е на 13 позиция с 24 т.

Барселона - Реал Сосиедад 2:1
1:0 Тейо 9, 2:0 Меси 72, 2:1 Вела 74

Валдес, Пуйол (Абидал 76), Алвеш, Адриано, Масчерано, Фабрегас, Дос Сантос (Бускетс 76 (Пике 83)), Меси, Тейо, Куенка

Браво, Гонсалес, Карлос Мартинес, Иниго Мартинес, Кадамуро, Аранбуру, Прието, Бергара, Пардо (Йоренте 77), Ифран (Вела 58), Гризман