С голове на Самуел Ето`о в 1-ата и 27-ата и Лионел Меси в 37-ата минута Барселона победи с 3:0 като домакин Осасуна в двубой от 2 кръг на Примера дивисион.

Мачът бе първо домакинство на каталунците за сезона в Испания, като тимът на треньора Франк Рийкард постигна втора победа.

Във вторник Барселона приема Левски в мач от първия кръг на груповата фаза на Шампионската лига.

В пореден мач отличната си форма демонстрира камерунецът Ето`о, който вкара първите два и изработи третия гол за Барселона.

Веднага след първия съдийски сигнал на мача Роналдиньо изведе Ето`о на стрелкова позиция и той отбеляза за 1:0.

26 минути по-късно, след поредна грешка в отбраната на Осасуна, камерунецът покачи на 2:0 с прехвърлящ удар.

След още десет минути Ето`о събра бранителите на гостите и изведе Лео Меси срещу вратаря на Осасуна. Аржентинецът се възползва по най-добрия начин от отличното подаване, пускайки технично топката между краката на стража на Осасуна за крайното 3:0.

През второто полувреме играчите на Барселона чувствително намалиха темпото, а треньорът Франк Рийкард рано извади Роналдиньо и Деко.

Двубоят бе изгледан от националния селекционер Христо Стоичков.

Съставът на Барселона

Виктор Валдес, Рафаел Маркес, Лилиан Тюрам, Силвиньо, Едмилсон, Шави, Лионел Меси, Джанлука Дзамброта (80-Олегер), Деко (62-Андрес Иниеста), Самуел Ето'о, Роналдиньо (72-Людовик Жули).

В другия мач от кръга, който се игра в събота вечер Атлетико (Мадрид) загуби на "Висенте Калдерон" с 0:1 от Валенсия.

Единственото попадения в мача реализира голмайстора на "прилепите" Давид Виля още в 7-ата минута.

Двата тима завършиха мача с по 10 души. В 66-ата минута бе изгонен Емилиано Морети от Валенсия, а десет минути по-късно и звездата на Атлетико Фернандо Торес.

Мартин Петров започна в титулярния състав на Атлетико и бе на терена цял мач.

Отборът на Валенсия, също като Барселона, е с пълен актив от точки след първите два кръга от шампионата.