Барселона се поразходи и победи в лежерно темпо новака Гранада с 1:0 като гост. Така каталунците се изкачиха временно на първо място, поне преди мачовете на Реал и Леванте утре.

Дебют като титуляр за Барса направи юношата Исаак Куенка. Лошата новина за Пеп Гуардиола след този двубой обаче е травмата, която Педро получи. Полузащитникът бе заменен принудително с болки в глезена.

Очаквано, двубоят започна с натиск на каталунците, но Меси и Педро не успяха да дадат ранна преднина на гостите. Това все пак се случи в 34-ата минута, когато Шави със страхотен шут от пряк свободен удар откри.

Нещата станаха още по-лоши за Гранада малко след почивката, когато Ромеро получи втори жълт картон за опасна игра срещу Максуел.

Това съвсем предреши мача, макар че домакините храбро се бранеха и успяха да се спасят от втори гол. Най-близо до него бе Меси в 59-ата мин, но Майнц някак си успя да изчисти топката малко преди голлинията. Няколко феноменални намеси имаше и вратарят на Гранада Роберто.

Домакините доиграха последните секунди с 9 души, след като червения картон видя и Бенитес.

ГРАНАДА - БАРСЕЛОНА 0:1

0:1 Шави (34')

Гранада: Роберто, Сикуейра, Лопес, Майнц, Ниом, Бенитес, Ф. Рико, Ромеро, М. Рико, Абел, Уче;

Барселона: Валдес, Максуел, Абидал, Масчерано, Алвеш, Фабрегас, Серхио Бускетс, Шави, Куенка, Меси, Педро.