Барселона изигра невероятен мач и разби с 5:0 Атлетико (Мадрид) в голямото дерби на кръга в Примера Дивисион. Каталунците се реваншираха за равенството 2:2, което направиха през седмицата като гости на Валенсия на "Местая" и зарадваха трибуните на "Камп Ноу" със зрелищна игра и победа.

Над всички отново бе геният на Лионел Меси. Аржентинецът вкара три фамозни гола за успеха. Головата сметка за тима на Пеп Гуардиола откри Давид Вия, а Миранда си отбеляза автогол.

Противно на развитието на мача по-нататък, първата добра ситуация за гол дойде пред вратата на Барселона. Тиаго Мендеш нацели напречната греда с хубав удар извън наказателното поле.

Оттук-насетне до края на полувремето имаше само един отбор на терена и той бе Барселона. В 9-ата минута Шави изведе Давид Вия, който финтира леко Луис Переа и с удар по диагонала откри резултата - 1:0.

В 15-ата минута Барса поведе с 2:0. Меси попадна в пасивна засада, след което Педро върна отново към аржентинеца, Меси стреля, но Жоао Миранда си вкара автогол.

Още преди да е изтекъл половин час игра на всички стана ясно, че Барселона ще спечели това дерби. Лео Меси ознаменува добрата си игра с първия си гол в мача. Аржентинецът изпълни един тъч, направи двойно попадаване, след което като на парад мина покрай двама бранители и с удар в близкия ъгъл оформи класическата преднина на каталунците.

До края на полувремето Фабрегас се опита да прехвърли стража на Атлетико, но не сполучи.

В началото на втората част Атлетико създаде най-после две добри голови ситуации. Арда Туран обаче пропусна. Малко след него и Фабрегас пропусна да се разпише.

В 78-ата минута Лео Меси направи поредния си невероятен рейд, премина цялата отбрана на Атлетико и вкара за 4:0. До края той имаше време и за още един гол след ефектно двойно подаване, оформяйки крайното 5:0. По този начин Барселона излезе на точка пред Реал Мадрид, а Меси изпревари с 1 гол топ-реализатора на "Белия балет" Кристиано Роналдо.