Барселона разгроми Тенерифе в мач от 36-ия кръг на Примера. Каталунците взеха трите точки след 4:1 на "Ноу Камп". Лео Меси заби 2 гола, които оформиха сметката му на 44 през сезона, а по едно попадение отчетоха Боян Къркич и Педро Родригес. Така тимът на Гуардиола дръпна с 4 точки на Реал Мадрид, които утре играят с Майорка.

Домакините откриха в 17-ата минута. Алвеш центрира към Ибрахимович, който в типичния си стил гардира и попаде на Меси, който с лекота откри - 1:0.

Куп пропуски за Барса доведоха до немислимото - Тенерифе изравни в края на полувремето. Роман Мартинес се възползва от грешка на Пуйол и реализира с хубав удар в 40-ата минута - 1:1.

През втората част Гуардиола пусна и Педро в атака, което допълнително усили мощта на европейските шампиони. Важното второ попадение падна в 64-ата минута. Режисьор на гола и този път бе Дани Алвеш, който намери Къркич в наказателното поле и таранът реализира - 2:1.

Меси се прояви и с асистенция в 77-ата минута, когато намери Педро сам срещу вратаря и той реализира - 3:1. Великолепният Алвеш бе основата и на последното попадение. Защитникът изведе Меси и той вкара 44-ия си гол през сезона.

Така Барса е все по-близо до бленувана 20-а титла в Примера, която ще е постигната и с рекорден брой точки, тъй като е изключителна рядкост тим да събере поведе от 90 точки. Каталунците обаче имат тежко гостуване на Севиля, докато Реал има наглед по-лека програма до края.