Барселона направи грешна стъпка като завърши наравно (1:1)  при гостуването си на закъсалия тим на Леванте в среща от 13-я кръг на испанската Приемера дивисион.

Каталунците имаха преимущество в мача през по-голямата част от двубоя, но така и не успяха да вземат трите точки.

След близо едно полувреме „голова суша" все пак гостите взеха преднина чрез Деко, който в 41-та минута изведе гостите напред.

И когато всички очакваха Барса да смаже съперника си през втората част, възпитаниците на Франк Рийкард допуснаха отпускане в редиците си и домакините не пропуснаха да ги накажат. Точен в 77-та минута бе Луис Алваро, чийто гол в крайна сметка се оказа скъпоценен и донесе точката за тима си.

По този начин „каталунците" са пред реалната огроза да бъдат изпреварени в класирането от втория в момента - Севиля, който има задачата да се справи с Еспаньол и в случай на победа ще задмине Барса, тъй като в момента се намира само на точка зад Роналдиньо и компания.

В друга среща от кръга Рекреативо продължи чудесното си представяне в Примера, като се наложи безапелационно над гостуващия тим  Валенсия.

Мачът стартира с „гол от съблекалнята" на Айтор, който се разписа още в 1-та минута на срещата.

Цели 80 минути след това зрителите на стадиона станаха свидетели на втория гол в срещата, който стана дело на Синама Понгол.