Шампионът на Испания Барселона постигна с лекота победа у дома срещу Сантандер, печелейки с 3:0 в мач от осмия кръг на Примера дивисион.

С два гола за успеха се отчете Лионел Меси. Аржентинецът първо откри резултата в 11-ата минута, а в 68-ата оформи класиката с добавка след рикошет в лявата греда при опит на Андрес Иниеста да се разпише.

Между двете попадение се разписа Шави Ернандес. Вторият капитан на отбора беше точен в 28-ата, когато с глава засече центриране отляво. Особено през първото полувреме домакините създадоха още няколко добри възможности, които не реализираха.

След почивката Барса свали от оборотите в атака, но въпреки това с лекота се възползваше от грешките на Расинг.

С успеха си каталунците излязоха начело на Примера със 17 точки, с една повече от вечния съперник Реал (М). Расинг остава в зоната на изпадащите с четири точки.

Барселона - Сантандер 3:0