Барселона не срещна затруднения с Хетафе. Каталунците се наложиха с 2:0 над мадридчани като гост. Възпитаниците на Луис Енрике не усетиха липсата на суперзвездата си Лионел Меси и играха убедително.

В състава на Барса се завърна и капутанът Андрес Иниеста, който дълго време лекуваше травма. В герой за вечерта се превърна талантът Сержи Роберто. Халфът асистира и за двата гола на Барса тази вечер, а на паса му с пета за гола на Суарес в 37-та минута биха му завидели и най-фините техници в играта. През втората част Роберто асистира и на Неймар, който пък от воле с левия крак направи 2:0.

Така Барселона се изравни по точки с лидера Реал (Мадрид). Следващият мач на Барселона е в сряда срещу БАТЕ (Борисов) в Шампионската лига. Само три седмици остават до големия мач в Испания между Барса и Реал Мадрид.