Барселона отново дръпна с 10 точки на Реал (М) преди вечния им съперник да е изиграл мача си от 27-ия кръг. Каталунците обаче могат да си отдъхнат, след като победиха с 1:0 у дома Сарагоса и очакват нова грешна стъпка от страна на Кралския клуб.

Единствения гол в срещата отбеляза Сейду Кейта в 43-ата минута. Халфът засече на малкия пеналт подаване на Лионел Меси след негов самостоятелен пробив отдясно.

Успехът можеше да бъде и по-изразителен, ако не бяха няколкото добри намеси на вратаря Тони. Освен това гостите бяха просто натикани в собствената си половина и бранеха с всички сили вратата си.

При най-добрата си възможност в 50-ата минута Бертоло можеше да изравни, но сам срещу Валдес стреля покрай лявата греда. В 94-ата Меси можеше да подчертае победата за Барса, но шутът му от пряк свободен удар мина на сантиметри от лявата греда.

Така в класирането каталунците вече имат 74 точки от 27 мача в Примера дивисион. Сарагоса пък е 15-и с 27 т.