Шампионът на Испания Барселона разби с 5:2 звездите на корейската лига в контролна среща. Отличен мач за каталунците направи Лео Меси, който влезе като резерва и още до почивката вкара два гола.

Сборният тим на К-лигата поведе на два пъти, но не можа да се противопостави на звездите на Барса. В игра не влязоха героите от Мондиала Шави и Иниеста, но и без тях по-попаденията на Меси, Ибрахимович, Виктор и Сориано бяха достатъчни за успеха.

Тимът на К-лигата откри във 2-ата минута, когато вратарят Пинто допусна левашки топката да го прескочи и на празна врата откри резултата. Само 5 минути по-късно Ибра изравни, а корейците отново поведоха с гол на Гок в 36-ата минута. Тогава обаче на сцената се появи Меси, който в последните две минути на първата част вкара два гола и Барса се оттегли на почивка с аванс.

В края на мача младоците Виктор и Сориано фиксираха крайния резултата. Барса победи с 4:2 норвежкия Волеренга в първата си контрола, а днес постигна нов убедителен резултат. В неделя тимът на Гуардиола среща тима на Пекин.