Барселона спечели 25-ата си победа в Примера дивисион. Каталунците надиграха Хетафе с 1:0 в Мадрид в среща от 31-ия кръг. Героят за гостите бе "обичайният заподозрян" Лионел Меси.

Аржентинецът се разписа още в 19-ата минута. Той получи хубав пас в наказателното поле от Шави и макар че се засуети, бранителите на домакините не успяха да му вземат топката и тя се озова зад гърба на вратаря Стойкович.

Меси можеше да вкара още един гол малко преди почивката, но шутът му бе прекрасно отразен от стажа на Хетафе. В края на мача Ето'о изпусна отличен шанс да вкара втори гол за "червено-сините", играли в жълто днес.

С тази победа Барселона събра 78 точки и е с 9 пред Реал (Мадрид) , които играят с Рекреативо по-късно тази вечер.

В друг мач от кръга  Малага и Майорка завършиха наравно 1:1. Апоньо откри за домакините от Малага в 53-ата минута, но само 6 по-късно островитяните изравниха. Разписа се Аранго от пряк свободен удар.