Хосеп Гуардиола едва ли би могъл да мечтае за по-добър дебют начело на Барселона, след като неговите възпитаници бяха изключително доволни от отбраната на Хибърниън и им писаха шестица, фиксирайки победа от 6:0 в гостуването си на шотландския тим. Мачът се игра в Единбург, а голеадата за каталунците стартира Ейдур Гудьонсен още в 5-ата минута.

Попадения на Меси (15), отново Гудьонсен (17) и Педрито (27) решиха мача още преди почивката, правейки резултата 4:0 за новата формация на Гуардиола. През вторите 45 минути Барса не спря с головете - Боян Къркич (48) и Яя Туре (69) вкараха за 6:0 и съвсем отчаяха безпомощните си домакини.

Състав на Барселона: В. Валдес, Д. Алвеш, Пике, Маркес, Къркоес, Бускетс, Гудьонсен, В. Васкес; Анри, Меси, Педрито