Барселона е новият лидер в класирането в Примера дивисион. Това стана факт, след като каталунците спечелиха с 6:1 двубоя си от 26-ия кръг срещу Райо Валекано и изместиха от върха Реал Мадрид, който снощи загуби в Билбао. Барса вече има 62 точки, с една в повече от големия си конкурент за трофея.

Страхотен мач днес изнесе Лионел Меси, който след тихо първо полувреме се развихри след почивката и наниза хеттрик. На два пъти се разписа Луис Суарес, а един гол добави и Жерар Пике. Големият проблем за Барса днес може да дойде от червения картон, който получи Даниел Алвеш.

Бразилецът бе изгонен в края на мача, когато направи дузпа, и ако получи наказание за две срещи ще пропусне „Ел Класико" срещу Реал Мадрид. Това обаче едва ли тревожи толкова феновете на Барса, които могат да бъдат доволни, след като любимците им са лидери в Ла Лига за първи път от 4 месеца насам.

Начало на головата фиеста на „Камп Ноу" даде Луис Суарес. В 5-ата минута уругваецът бе изведен сам срещу стража на Райо и с точен удар откри резултата, вкарвайки 12-ото си попадение с екипа на Барса. До края на първото полувреме домакините имаха още 3-4 отлични положения и като по чудо топката не навести мрежата на гостите.

В самото начало на втората част се разписа Пике, който от 2 метра довкара една отклонила се в гредата след удар на Масчерано с глава топка и на практика уби интригата. В 56-ата минута Лионел Меси откри головата си сметка в двубоя, след като бе точен от дузпа. Любопитното в случая бе, че аржентинецът пропусна от бялата точка, но главният съдия реши дузпата да бъде повторена, като при втория опит вече нямаше прошка.

В следващите минутки Меси се развихри и вкара още две попадение, с което оформи 32-ия си хеттрик за Барса. Аржентинецът вече вкарва по 40+ голове (във всички турнири) за шеста поредна година!

В 80-ата минута Даниел Алвеш извърши безумен фаул в полето, който освен червен картон му донесе и червен картон. Буено пък бе точен от бялата точка и вкара почетното попадение за Райо. В заключителните минутки Суарес оформи крайното 6:1, вкарвайки хубав гол след комбинация с Меси.