Барселона не успя да прибави още един трофей в клубната си витрина.  Каталунците загубиха битката за Суперкупата на Испания след като в реванша на „Ноу Камп" направиха 1:1 с Атлетик (Билбао). Както е известно, в първия мач на „Сан Мамес" баските победиха с категоричното 4:0. Така задачата на Меси да вкарат 5 чисти гола в днешния мач се оказа непосилна.

Атлетик (Билбао) спечели Суперкупата за втори път в своята история.

Срещата започна с натиск на Барселона. Каталунците бяха близо до отриване на резултата в 6-ата минута,когато Жерар Пике излезе на чиста позиция и със силен изстрел нацели напречната греда. В следващите минути каталунците продължава да държат инициативата, а баските умело се защитаваха.

Към средата на полувремето гостите започнаха да мислят и за атакати. Седем минути преди края на полувремето, Атлетик можеше да поведе след като Ерасо открадна топа и напредна до границите на наказателното поле и стреля, но топката мина на сантиметри от страничния стълб.

В 42-ата минута Барселона стигна до чаканото попадение. Ракитич центрира към Луис Суарес, който намери Лео Меси, а аржентинецът от около два метра не сгреши за 1:0.

През втората част каталунците продължаваха да търсят упорито нужните 4 попадения. В 56-ата минута Адурис стреля от добра позиция, а Браво спаси. При ситуацията имаше съмнения за засада, което вбеси Пике, който се нахвърли словесно върху страничния рефер. Главният съдия не се поколеба и му посочи директен червен картон.  Каталунците се изнервиха и все по-трудно организираха опасни голови положения.

15 минути преди края, баските обезсърчиха тотално Барса. Адурис остана очи в очи с Браво след грешка на защитата и безпогрешно насочи за 1:1.

В 86-ата минута влезлият малко преди това Кике Кола влезе брутално с бутоните срещу Масчерано и съдията го изгони с червен картон.

Барселона - Атлетик Билбао    1:1
1:0    Меси    43
1:1    Адурис    74

Барселона: Браво, Дани Алвес, Пике, Масчерано, Матьо, Ракитич (68 Сандро), Бускетс, Иниеста, Меси, Педро (68 Мунир), Суарес

Атлетик Билбао: Ирайсос, Боведа, Ечеита (68 Елустондо), Лапорте, Баленсиага, Гурпеги, Де Маркос, Бенят (83 Рико), Ерасо, Сусаета, Адурис (81 Кике Сола)