Отборът на Барселона потегли по най-добрия в начин в новото издание на испанската Примера Дивисион, надигравайки с 5:1 като домакин състава на Реал Сосиедад.

В първия шампионатен двубой след "ерата Пеп Гуардиола", каталунците показаха, че негативна промяна едва ли ще бъде допусната и развинтиха гостуващия тим, което ги изстреля на върха в класирането.

Суперзвездата на тима Лионел Меси също показа, че можем отново да очакваме голово шоу през целия, като вкара два гола за успеха. С попадение след много дълга пауза заради травма се завърна и Давид Вия, който вкара последния гол в мача. По веднъж се разписаха Карлес Пуйол и Педро Родигрес, а за Сосиедад за кратко успя да изравни Кастро.

Още в третата минута на мача капитанът Карлес Пуйол даде началото на новата ера на Барселона с хубаво попадение с глава, но в 7-ата Реал Сосиедад постави под въпрос силното начало на Тито Виланова начело на тима и успя да изравни чрез Кастро.

Всички въпросителни обаче много бързо отпаднаха в следващите минути. В 10-ата минута Лео Меси даде първият отговор, откривайки головата си сметка за 2:1 след асистенция на Педро.

В 14-ата аржентинецът вече можеше да се похвали с две попадения в Примера Дивисион, задавайки на свой ред въпроса до къде ли ще стигне през този сезон. Този път асистенция записа Кристиан Тейо, а Барса вече водеше с 3:1.

Три минути преди края на първата част, Педро Родригес вкара четвърти гол след нова страхотна атака, преминала през него, Тейо и Шави.

След почивката Меси продължи с магическите действия, но нямаше шанс да оформи хеттрик още в първия мач. Зрителите на "Камп Ноу" обаче видяха станаха свидетели на друг фантастичен момент.

В 75-ата минута Педро отстъпи мястото си на Давид Вия, който направи официално завръщане след много дълго отсъствие заради счупен крак. Само седем минути бяха необходими на големият отсъстващ в състава на Барселона през миналия сезон, за да намери мрежата на противника след двойно подаване с Иниеста.

Това бе "черешката на тортата" за шоуто в Каталуния, което със сигурност зарадва всеки един фен на Барса и сложи началното на дълъг и много вълнуващ сезон, в който "лос кулес" ще се опитат да се върнат на трона в Примера Дивисион.

Меси, Вия и компания успяха да се възползват и от грешната начална стъпка на шампиона Реал Мадрид, който по-рано днес завърши наравно 1:1 срещу Валенсия.