Сезонът в Испания може и да не е започнал, но тази вечер Барселона и Реал Мадрид ще излязат за втори път един срещу друг, за да определят новият носител на Суперкупата. Реваншът на „Камп Ноу" се очертава напълно непредвидим, предвид равенството 2:2 в първия сблъсък на „Сантяго Бернабеу".

С огромен интерес се очаква дебютът на новото попълнение на шампионите Франсеск Фабрегас, който бе привлечен от Арсенал. Халфът по всяка вероятност ще започне в стартовия състав за сметка на младока Тиаго Алкантара. Партньори на Сеск в центъра на терена ще бъдат Шави Ернандес и Андрес Иниеста.

Очаква се Гуардиола да направи и промяна в защитата. Капитанът Пуйол все още не е готов за игра, но мястото си на терена ще заеме Пике, който в първия мач остана резерва. Партньор на Пике ще бъде Масчерано, а като крайни бранители ще действат Дани Алвеш и Ерик Абидал.

Може би най-малко въпросителни пред Гуардиола има в атака. Там триото Санчес-Меси-Вия изглежда непоклатимо и се очаква именно те да започнат мача от първата минута.

„В момента Реал Мадрид са по-добри от нас. Ако имахме 2 седмици да се подготвим за реванша щеше да е друго. Определено не трябва да повтаряме играта от първия мач в Мадрид. Сега трябва да бъдем по-бързи, да сме по-добри. Фабрегас? Той със сигурност ще играе, но не знам дали ще остане на терена 90 минути", сподели на снощната си пресконференция Хосеп Гуардиола.

Колегата му в Реал Мадрид - Жозе Моуриньо едва ли ще направи сериозни промени в състава. Единствената въпросителна пред португалеца е дали да заложи на Анхел Ди Мария, който тотално разочарова в първия мач, или да пусне от първата минута Фабио Коентрао. Все пак последният е с малко по-големи шансове. Останалите 10 титуляри ще бъдат тези, които започнаха и мача на „Сантяго Бернабеу".

Любопитен факт е, че новият носител на Суперкупата на Испания никога не е бил определян след продължения или дузпи. До такъв сценарий може да се стигне само ако мачът в редовното време завърши 2:2.

ВЕРОЯТНИ СЪСТАВИ:

БАРСЕЛОНА, 4-3-3: Валдес, Алвеш, Пике, Масчерано, Абидал, Фабрегас, Шави, Иниеста, Санчес, Меси, Вия

РЕАЛ МАДРИД, 4-2-3-1: Касияс, Рамос, Пепе, Карвальо, Марсело. Кедира, Алонсо, Коентрао, Йозил, Роналдо, Бензема

Двубоят е тази вечер от 00:00 часа българско време и ще бъде предаван пряко по ТВ+.