Тимът на Барселона не успя да вземе трите точки от домакина си Депортиво в среща от 9-ия кръг в испанската Примера Дивисион и двубоят между двата тима завърши при резултат 1:1.

В първата част футболът на "Ел Риасор" не бе на особено високо ниво като двата тима предложиха сравнително ниско темпо. Все пак голови възможности не липсваха съвсем и Арисменди от състава на домакините отправи два опасни удара до 20-та минута.

Същият опита да изпроси дузпа за тима си, когато в 28-ата минута падна в наказателното поле, но реферът не показа бялата точка.

Девет минути по-късно обаче на тревата в пеналта се оказа Савиола и съдията отсъди 11 метров наказателен удар.

Роналдиньо не сгреши като с отмерен удар излъга вратаря Дуду Ауате, който се хвърли в обратния ъгъл на вратата си.

През втората част събитията на терена бяха по-интересни и играта се оживи. Депортиво натисна гостите си в опит да изравни резултата и малко след почивката домакините отново изпробваха късмета си да получат право да изпълнят наказателен удар. И този път щастието не им се усмихна, въпреки акробатичното свличане в пеналта на Верду.

Като цяло втората част се игра предимно пред вратата на домакините и опасности пред вратата на Верду не липсваха, който се намеси вещо при удари на Роналдиньо и Лионел Меси и Иниеста.

В 71-та минута най после претенциите на Бейбидепор, които са наричани така заради ниската възраст на футболистите, бяха уважени и бе отсъдена дузпа зад която застана влезлият като резерва Фабиан Естояноф.

Виктор Валдес обаче прояви страхотен рефлекс и изби неговия шут. Топката се озова в Хуан Родригес и въпреки повторния опит на Валдес да запази вратата си "суха", коженото кълбо опъна мрежата му.

До края на срещата и двата тима търсеха победата, без да се затварят в отбранителни позиции, но до попадение не се добра нито един от двата тима и съставите си разделиха по точка.

От отбора на гостите липсваха Карлес Пуйол, който отпадна от състава заради смъртта на баща си и дълготрайно контузеният Самуел Ето'о.

Барселона не успява да запише три точки в актива си във второ поредно гостуване в шампионата след като в миналото си гостуване падна от Реал (Мадрид).

След хикса европейските клубни шампиони имат две точки преднина в класирането пред преследвача Севиля. Севилци приемат Осасуна в неделя и в случай на успех могат да изместят съперника на Левски е Шампионската лига от върха в подреждането.

Кръвният враг Реал (Мадрид) излиза срещу Селта и при успех ще има възможността да "диша във врата" на Роналдиньо и компания, като двата тима ще имат по 20 точки.