Барселона се поизпоти срещу Хетафе в мач от 17-ия кръг на Ла Лига. Каталунците се наложиха с 5:2 като гост след като изоставаха в резултата с 0:2.

По този начин възпитаниците на Тата Мартино си върнаха лидерската позиция, след като снощи Атлетико (М) ги изместиха.

Домакините от мадридското преградие изненадващо поведоха в резултата в 10-ата минута. Лафита намери Ескудеро, който реализира за 1:0. Пет минути по-късно шокът за Барса бе пълен. Леон центрира към Лопес, който с глава удвои.

В 35-ата минута каталунците успяха да върнат едно попадение след като Фабрегас асистира на Педро. В 41-ата минута Иниеста засече отново към Педро, който с премерен удар изравни.

Две минути по-късно Алаба разигра една топка и я подаде отново към Педро, който оформи своя хеттрик, повеждайки Барса към пълен обрат. В 68-ата минута Педро показа отново класа като изведе Фабрегас, който направи 4:2. Крайното 5:2 бе оформено отново от Сеск, който бе точен от дузпа в 72-ата минута.

След този мач Барселона има 46 точки. Хетафе пък има 23 пункта, заемайки 8-ото място.

Хетафе - Барселона 2:5

1:0 Ескудеро 10