Шампионът на Испания Барселона оглави еднолично класирането в Примера дивисион, след като завърши наравно 1:1 с Бетис като гост в отложен мач игран в сряда вечер. Срещата трябваше да се играе в края на декември, но участието на Барселона в Световното клубно първенство наложи нейното отлагане.

Домакините поведоха в 37-ата минута чрез Робер, но Барселона успя да отвърне на удара и изравни в 60-ата минута. Точен бе мексиканецът Рафаел Маркес, който засече на близката греда центриране на Деко от корнер. Гостите продължиха да контролират събитията, но така и не успяха да стигнат до победно попадение.

Ремито осигури на каталунците точка аванс пред преследвачите на върха в Примера Севиля и Реал (Мадрид). Бетис е в зоната на изпадащите с актив от 18 точки.