Водачът в Примера Дивисион Барселона постигна 15-ата си победа в шампионата, надделявайки с 4:0 над домакините си от Рекреативо.

За убедителния успех в 27-я кръг в шампионата основен принос има Самуел Ето’о, който реализира две от попаденията за „каталунците”.

Острието на камерунския национален отбор откри резултата с „гол от съблекалнята” още във втората минута, като се възползва от подаване на Деко и прехвърли технично стража на домакините Валехо от около 20 метра.

До почивката възпитаниците на Франк Рийкард направиха резултата класически. Седем минути преди края на полувремето италианецът Джанлука Дзамброта прониза Валехо за втори път с плътен удар в десния ъгъл. Само две минути по-късно Силвиньо центрира, а коженото кълбо попадна отново у Ето’о и за камерунеца бе лесно да реализира от близо.

Барса диктуваше събитията на терена и през втората част, а четвъртото попадение падна 5 минути преди края, когато Лионел Меси показа силния си демараж и се разписа след самостоятелен пробив.

По този начин „каталунците” увеличиха преднината си пред втория Севиля на 3 точки, но са изиграли и мач повече.

В другата среща, играна по същото време, Майорка срази гостуващия Бетис с 2:0. Домакините си свършиха работата още до четвъртата минута, когато вече бяха отбелязали и двата гола.

Още в първата минута Перейра откри резултата, а три минути по-късно Арандо удвои за тима си. До края Майорка успя да задържи преднината си и със събраните 32 точки се изкачи на 13-ата временна позиция.