Барселона безпроблемно победи Хетафе с 2:1 в мач от поредния кръг на испанската Ла Лига на своя "Ноу Камп". Така каталунците увеличиха разликата на върха в класирането на 8 точки, но това е статуквото преди Реал (М) да е изиграл мача си срещу Атлетико (Мадрид). В началото на мача футболистите на Барселона изразиха подкрепата си към своя съотборник Ерик Абидал, който страда от тежко заболяване.

Домакините започнаха много силно двубоя и още от първите минути се настаниха в половината на гостите. Натискът на възпитаниците на Пеп Гуардиола даде резултат след само 17 минути игра. Тогава след разбъркване в наказателното поле топката попадна на крака на Дани Алвеш, който с мощна тупалка се опита да скъса мрежата зад вратаря на гостите - 1:0.

В 22-ата минута на двубоя се случи най-трогателния момент в срещата. Над 90 000, заели местата си на "Ноу Камп", се изправиха и аплодираха Ерик Абидал в продължение на няколко минути.

Веднага след почивката домакините стигнаха до нов гол. В 49-ата минута Адриано намери Меси в наказателното поле, а той от своя страна пусна към Къркич, който вкара топката в мрежата за 2:0.

След този гол домакините заиграха на доста по-ниски обороти и бяха наказани за това. В 88-ата минута Ману върна един гол за гостите, но за повече време нямаше.

Барселона: Валдес, Милито, Алвеш, Адриано, Пике, Масчерано, Иниеста (’81 Афелай), Шави, Меси, Вия (’89 Жефрен), Къркич (’67 Кейта);