Българският нападател Мартин Кожухаров реализира два гола при победата на втория отбор на Лас Палмас с 3:0 над Гиа в контролна среща.

22-годишният Кожухаров влезе на почивката като резерва и отбеляза първите две попадения за тима си в 52-ата и в 68-ата минута. Дубълът на елитния Лас Палмас ще играе в четвърта испанска дивизия през новия сезон, а съперникът в проверката Гиа ще се състезава в петия ешелон.

Кожухаров, който е бивш юношески национал на България, през това лято започна нормална подготовка след почти 2-годишно отсъствие заради лечение на контузия на коляното.

Българинът, който е роден в Ловеч, но от дълги години живее със семейството си в Испания, се готвеше в школата на гранда Реал Мадрид до 2010 г., когато се присъедини към Лас Палмас