Супершампионът на Европа Атлетико Мадрид се изкачи на втора позиция в Примера Дивисион, като изостава само на 2 точки от лидера в класирането Барселона.

В отложен мач футболистите на Диего Симеоне изковаха труден успех над Реал Бетис с 2:4 като гост и вече разполагат с 13 точки, срещу 15 за каталунците.

В 25-ата минута едно центриране на Агра заблуди вратаря на Атлетико, който не намеси добре и топката се оказа в мрежата му за 1:0.

Само три минути по-късно, талисманът на "дюшекчиите" Радамел Фалкао успя да изравни, връщайки бързо надеждите на своя отбор, че ще продължи без загуба от началото на сезона.

Отново с доза късмет и няколко рикошета, Бетис излезе напред в резултата за втори път в края на първата част, но след почивката съдбата си взе своето и гостите от Мадрид стигнаха до пълен обрат.

Задачата им бе улеснена от Перкис още в 47-ата - червен картон и дузпа за Атлетико, реализирана точно от Фалкао за 2:2.

Диего Коста осъществи пълния обрат в 55-ата минута, а в 78-ата Кембъл получи втори жълт и съответно червен картон и остави Бетис с 9 души на терена.

В добавеното време на срещата, Раул Гарсия също намери целта, оформяйки крайното 4:2 в полза на Атлетико Мадрид.