Атлетико (Мадрид) се изкачи поне временно на 2-о място в Примера дивисион, след като победи Осасуна с 3:0 на свой терен и събра 72 точки. Реал (Мадрид) трябва да спечели срещу Валенсия по-късно днес, ако иска да си върне позицията.

Яник Ферейра Караско, Саул Нигес и Анхел Кореа вкараха трите гола за успеха на отбора на Диего Симеоне.

Нулевото равенство беше променено минута преди края на първата част, когато Саул Нигес отне и подаде на Антоан Гризман, който напредна и направи 13-ата си асистенция за сезона. Топката отиде у Караско, който вкара петия си гол през сезона.

Самият Саул се разписа в 62-ата минута, удвоявайки преднината в 62-ата минута, след като мощният му изстрел изпрати топката в горния десен ъгъл. Резервата Кореа оформи крайния резултата осем минути преди последната съдийска свирка след пас на Родриго де Паул, оформяйки 10-ата поредна победа на дюшекчиите над този съперник.