Отборът на Атлетико (Мадрид) срази като домакин Сарагоса с 4:0 в последна среща от осмия кръг на Примера дивисион.

Луис Гарсия изведе домакините напред в резултата още в 10-ата минута на двубоя, а уругваецът Диего Форлан отбеляза втори гол в 34-ата минута, възползвайки се от добро подаване на Родригес.

Така домакините се оттеглиха на почивка с преднина от два гола.

След подновяването на играта Макси Родригес се разигра и реализира две попадения е оформи крайния резултат.

В 64-ата минута той покачи на 3:0 от дузпа. Родригес беше спънат в наказателното поле на гостите от Серхио Фернандес и я превърна в гол,
давайки класическо измерение на резултата, а в последните мигове на мача реализира и втория си гол в срещата.

След тази победа Атлетико доближава местата даващи право за участие в турнирите на УЕФА, след като заема шестата позиция в таблицата за временно класиране.