Атлетико (Мадрид) спечели нелекото си гостуване на Реал Бетис, в двубой от програмата на 18-ия кръг на Ла Лига.

Столичани срещнаха сериозен отпор от страна на съперника си, но с попадения на Кореа и Мората стигнаха до победата с 2:1. Бартра вкара за "зелено-белите" в последните мигове от триминутното продължение.

Успехът бе осми за състава от началото на надпреварата в Ла Лига, като за момента през сезона "дюшекчиите" имат регистрирани едва две поражения в пасива си, което ги нарежда на втора позиция по този показател, след загубилия само една среща Реал (Мадрид).

Атлетико (Мадрид) ще се пробва за капитана на Милан

"Рохибланкос" останаха впечатлени от класата на Алесио Романьоли

Бетис остава в средата на класирането и все така не успява да направи важния преход в насочването си към позициите, даващи право на участие в Европа.

След нулево първо полувреме, в което единайсеторките по-скоро се надлъгваха и борбата за териториално надмощие беше водеща, втората част бе в полза на гостите.

Снимка 458805

Източник: Twitter

Мадридчани се активизираха и в 58-ата минута стигнаха до откриване на резултата, благодарение на майсторско изпълнение на Кореа. Той бе изведен сам срещу вратаря на Бетис и не сгреши.

Снимка 458806

Последваха няколко добри минути и за домакините, като дори зрителите на трибуните видяха изстрел в гредата на вратата на Атлетико.

Още в следващата атака обаче Алваро Мората получи пас от Кореа и отигра топката с пета, пращайки я в мрежата, за удоволствие на треньора си и всички фенове на отбора. Повторенията показаха, че и рикошет е помогнал за влизането на кълбото в мрежата, но това бе без значение.

Попадение на Бартра в продължението на срещата оформи крайното 2;1.

Нова промяна в резултата нямаше и Атлетико (Мадрид) се поздрави с чиста победа срещу един от добрите домакини в Ла Лига.

Тома Лемар ще се бори за мястото си в Атлетико (Мадрид)