Отборът на Атлетико (Мадрид) изненада неприятно част от най-верните си привърженици.

Столичани не успяха да се справят със съпротивата на Леганес, завършвайки наравно спора със скромния си съперник в 7-ия кръг на Ла Лига при резултат 0:0.

Нещо повече - ако не бяха няколкото брилянтни намеси на вратаря на "дюшекчиите" Ян Облак, съставът можеше и да загуби визитата си.

Снимка 315379

Източник: Marca.com

Случилото се за пореден път доказа защо Облак е желан от голяма част от европейските грандове, като част от водещите медии на Стария континент го окачествяват като "почти сигурно" ново попълнение на Ювентус.

Ще премине ли Ян Облак в Ювентус? Вижте отговора му

Медиите на Апенините пращат стража в Серия "А"

Двубоят бе знаков за наставника на Атлетико - Диего Симеоне, който достигна цифрата от 500 мача за клуба, общо като състезател и треньор. Постижение, с което могат да се похвалят малцина футболисти, а след това и наставници, подвизавали се в испанското футболно първенство.

След първоначалните силни минути за гостите, домакините не само изравниха играта, но на свой ред "настъпиха газта".

На три пъти Облак вадеше топката буквално от голлинията, като иначе солидната защита на столичани тази вечер не работеше на очакваните високи обороти и често допускаше неточности в представянето си.

Снимка 315378

С уникални пропуски за тима от Мадрид пък се отчетоха Саул Нигес и Фернандо Торес, като последният можеше да реши спора малко преди края на мача, но негов изстрел с глава профуча над напречната греда.

Така Атлетико остава на точка зад Севиля и две от Барселона, който е и с мач по-малко. Леганес се изравни по своя актив (11 пункта) с гранда Реал (Мадрид), който заема 6-ата позиция в таблицата.