Сарагоса победи предпоследния в класирането Химнастик с 3:0 като домакин и запази мястото си в челото на класирането на първенството на Испания след 10-ия кръг.

За Сарагоса точни бяха Пабло Аймар в 49-ата, Оскар в 55-ата и Жерард Пике в 70-ата минута на срещата.

Пике играе този сезон под наем в Сарагоса от Манчестър Юнайтед.

Тимът на Сарагоса, който няма загуба като домакин този сезон, е на четвърто място в класирането с 22 точки. Севиля е начело с 25 точки след победата си над Валенсия с 3:0 в събота.

Химнастик, който се завърна в елита след 56-годишно прекъсване, продължава без победа в последните 10 мача.

В момента вторият Барселона, който има 23 точки, може да се завърне на върха, ако победи като гост Реал Майорка.

Реал (Мадрид) е на трета позиция с равен брой точки с Барселона, след като снощи се наложи с 3:1 над Сантандер на "Сантяго Бернабеу".

С два гола на португалския полузащитник Маниш и един на Фернандо Торес от дузпа Атлетико Мадрид победи като гост Леванте и вече е на пета позиция с 20 точки.

На шеста позиция с точка по-малко е Рекреативо Уелва, който се наложи над Осасуна с 2:0 у дома, а Хетафе загуби с 0:1 като гост от Виляреал, след като аржентинския вратар Роберто
Абондансиери си отбеляза автогол в 51-ата минута.

Абондансиери се опита да изчисти удар с глава на защитника Родолфо Арубарена, но вместо това вкара топката в собствената си мрежа.

В края на мача наставникът на Хетафе Бернд Шустер бе изгонен от пейката заради протести.

Еспаньол победи Атлетик Билбао с 3:2 с гол в последните секунди на резервата Валтер Пандиани и с това се прекъсна серията на тима от шест поредни равенства.