Благодарение на головете на Алваро Мората и Маркос Йоренте Атлетико (Мадрид) победи Севиля с 2:0 като гост в среща от испанското първенство и увеличи напрежението върху треньора на андалусийци Хулен Лопетеги.

Феновете на "Рамон Санчес Писхуан" изпратиха отбора с освирквания след поредното им слабо представяне. Севиля не може да намери обичайната си форма след продажбата на двамата си добри централни защитници Жул Кунде и Диего Карлош и все още не може да намери адекватна замяна.

Тимът на Хулен Лопетеги, който през миналата година завърши на 4-о място и спечели квота за Шампионската лига, в момента е постигнал едва една победа в последните си девет мача във всички турнири. Поражението днес ги свали на 16-о място, само на точка от зоната на изпадащите.

Йоренте откри резултата в 29-ата минута, когато халфът получи подаване от Коке Ресурексион около границата на наказателното поле и простреля ъгъла под плонжа на вратаря Ясин Буну. Мората, който се намира в отлична форма и с националния отбор, вкарал решаващо на Португалия, увеличи преднината на гостите в 57-ата минута.

Защитата на домакините забрави за него и двама бранители опитаха да блокират съотборника му Куня, а Мората необезпокояван овладя дълга изритана топка от вратаря Ян облак и за втори път наказа Буну.

Атлетико пропусна още няколко добри възможности за трети гол в мача, но пък се изкачи на 5-о място в класирането и гледа към върха.

Срещата беше паметна за Коке, който постави нов рекорд за най-много мачове с фланелката на Атлетико. На 30-години атакуващият полузащитник има 554 срещи вече.

Виляреал и Кадис завършиха наравно 0:0