Атлетико (Мадрид) постигна победа с 4:1 при гостуването си на Кадис, за да се изкачи на второ място в Ла Лига.

Действащите испански шампиони доминираха в мача, но и бяха нужни 56 минути, за да поведе, когато Томас Лемар разби защитата на Кадис.

Антоан Гризман увеличи до 0:2 в 70-ата минута, след което Анхел Кореа току-що да влезе в игра в 76-ата минута, вкара гол за потвърждаване на победата. Антъни Лозано намали до 1:3 в 83-ата минута, а три минути по-късно Матеуш Куня оформи крайното 1:4.

Еспаньол победи Реал Сосиедад с 1:0 в Ла Лига

Еспаньол не позволи на Реал Сосиедад да стане лидер в Испания

Янхел Ерера отбеляза единствения гол в мача

Атлетико вече има 29 точки в таблицата с 14 изиграни мача, Реал Сосиедад на трето място със същия брой точки, но с 15 мача, докато Реал на върха има 30 точки от 13 мача. Кадис е пред зоната на изпадащите на 17-то място с 12 точки, една пред Елче и две пред Хетафе.