Отборътна Атлетико (Мадрид) достигна до победа с 1:0 над Ейбар в днешното си гостуване в среща от 33-ия кръг в Примера дивисион.

"Дюшекчиите" бяха доста по-дейни от своя съперник, но късметът така и не им се усмихваше. В осмата минута, Анхел Кореа получи хубаво подаване и директно шутира към вратата, но Мирко Дмитрович отрази удара му с лекота.

В 50-ата минута, Алваро Мората пое подаване, след като остана напълно непокрит в наказателното поле, и изстреля топката към целта, но тя премина на сантиметри от страничния стълб. Малко след това, Коке си освободи нужното пространство на границата на пеналта, достигна до отбита топка и шутира, но Дмитрович отново блесна с намеса.

Снимка 419315

Източник: БГНЕС

В 79-ата минута, вратарят на домакините за пореден път отказа мадридчани. Диего Годин беше поредният, който пробва да преодолее стража, след като с глава отклони топката, насочвайки я под напречната греда, но Дмитрович не позволи кълбото да влети в мрежата му.

В 85-ата минута, "дюшекчиите" най-накрая "пробиха" стената Дмитрович, след като Тома Лемар пое подаване от Коке и отблизо чукна топката в мрежата за 1:0. Попадението му беше прегледано и с ВАР технологията заради съмнения за засада, но все пак бе зачетено.

След тази победа, Атлетико (Мадрид) събра актив от 68 точки на второто място в Ла Лига, докато Ейбар е на десетата позиция с 40.