Атлетико (Мадрид) направи поредна неубедителна крачка в испанската Ла Лига, като стигна само до 1:1 при гостуването на Реал Сосиедад.

Шампионът от 2021 година откри резултата още в петата минута чрез Алваро Морато. Нападателят се възползва от разбъркване и отбеляза от близко разстояние. В 29-ата минута Мората дори вкара втори гол, но той бе отменен, тъй като испанският национал бе играл с ръка.

Симеоне за ситуацията с Гризман: Аз съм човек на отбора и винаги ще бъда

Този сезон нападателят отбеляза 2 гола

Реал Сосиедад изравни в 55-ата минута с попадение на рекордната в историята си покупка Умар Садик, който се възползва от асистенция на Мохамед Чо.

В края на мача Атлети все пак имаше възможност да спечели трите точки, но удар на Жоао Феликс бе спасен фантастично от вратаря на домакините Алекс Ремиро.

И двата отбора са съседи в класирането на Ла Лига, като имат по 7 точки след първите 4 мача.